CMASS008TL Ροόμετρο μάζας Coriolis Fluid Fracturing
Αυτός ο μετρητής ροής Coriolis είναι μια λύση υψηλής-ακρίβειας, υψηλής- αξιοπιστίας που έχει σχεδιαστεί ειδικά για τη μέτρηση ρευστού θραύσης. Μέσω της ευθύγραμμης-προστατευτικής σχεδίασης-σωλήνων, της ανθεκτικής κατασκευής υψηλής-πίεσης, των εξόδων πολλαπλών-λειτουργιών και της πιστοποίησης κορυφαίας{7}}εκρηκτικής-υψηλού επιπέδου-του, αντιμετωπίζει τις βασικές προκλήσεις των πελατών στη μέτρηση, τη συντήρηση, τον έλεγχο και την ασφάλεια. Τελικά, βοηθά τους πελάτες να βελτιστοποιήσουν την αποτελεσματικότητα των ρωγμών, να μειώσουν το λειτουργικό κόστος και να εξασφαλίσουν ασφαλή, συνεχή παραγωγή, παρέχοντας σημαντική οικονομική και τεχνική αξία.
Περιγραφή
CMASS008TL Ροή μάζας Coriolis υγρού θραύσης


1. Υψηλή-Αντοχή στην πίεση και δομική αντοχή
Σχεδιασμένο ειδικά για εφαρμογές υψηλής-πίεσης. Ο σωλήνας μέτρησης, το περίβλημα και οι φλάντζες του διαθέτουν ενισχυμένα σχέδια και ειδικά υλικά, αυστηρά ελεγμένα και πιστοποιημένα για αντοχή σε υψηλή-πίεση. Αυτό εξασφαλίζει ασφαλή και αξιόπιστη μακροχρόνια-λειτουργία υπό ακραία πίεση, εξαλείφοντας τους κινδύνους ζημιάς ή διαρροής του εξοπλισμού λόγω υπερπίεσης.
2. Άμεση μέτρηση ροής μάζας, εξάλειψη της αντιστάθμισης θερμοκρασίας/πίεσης
Αυτή είναι η βασική δύναμη της αρχής Coriolis, ιδιαίτερα κρίσιμη υπό υψηλή πίεση. Ο όγκος του πεπιεσμένου αέρα κυμαίνεται σημαντικά με τις αλλαγές στην πίεση και τη θερμοκρασία. Οι παραδοσιακοί μετρητές ροής δίνης ή στομίου μετρούν την ογκομετρική ροή υπό συνθήκες λειτουργίας, απαιτώντας πρόσθετους αισθητήρες θερμοκρασίας και πομπούς πίεσης παράλληλα με πολύπλοκους υπολογισμούς για τη μετατροπή. Αυτή η διαδικασία πολλαπλών-βημάτων εισάγει σημαντικά σφάλματα.
|
Μοντέλο |
A |
B |
C |
D |
|
CMASS008 |
382 |
207 |
Φ73 |
Φ50.5 |
|
CMASS015 |
382 |
207 |
Φ73 |
Φ50.5 |
|
CMASS025 |
483 |
210 |
Φ73 |
Φ50.5 |
|
CMASS040 |
750 |
260 |
Φ125 |
Φ91 |
|
CMASS050 |
750 |
260 |
Φ125 |
Φ91 |
Βασικά Πλεονεκτήματα Προϊόντος
1. Εξαιρετικά υψηλή ακρίβεια μέτρησης
- Επίπεδο ακρίβειας: ±0,15%. Στις εργασίες ρωγμών, ο ακριβής έλεγχος της συνολικής ποσότητας και της αναλογίας του ρευστού θραύσης (που συνήθως περιέχει νερό, άμμο και χημικά πρόσθετα) που εγχέεται στον σχηματισμό είναι ζωτικής σημασίας, επηρεάζοντας άμεσα την αποτελεσματικότητα της ρωγμής και τον έλεγχο του κόστους. Αυτό το επίπεδο ακρίβειας διασφαλίζει την αξιοπιστία των δεδομένων ρυθμού ροής.
2. Εξαιρετική σχεδίαση αντοχής στην τριβή και την απόφραξη
- Τύπος αισθητήρα: Αισθητήρας ευθύς-σωλήνας με εσωτερική δομή χωρίς στάσιμες ζώνες, που εξασφαλίζει ομαλή ροή υγρού. Αυτό μειώνει σημαντικά την εναπόθεση άμμου και την απόφραξη, ενώ προάγει την πιο ομοιόμορφη φθορά και παρατείνει τη διάρκεια ζωής.
- Υλικό σωλήνα μέτρησης: ανοξείδωτο ατσάλι 316L. Αυτό το υλικό έχει εξαιρετικά υψηλή αντοχή στη διάβρωση, επιτρέποντας στον αισθητήρα να αντέχει σε διάφορα χημικά πρόσθετα που υπάρχουν στα ρευστά θραύσης.
3. Στιβαρές συνδέσεις και δομή υψηλής πίεσης{{1}
- Ο σχεδιασμός υψηλής-πίεσης είναι αρκετά στιβαρός ώστε να αντέχει τις διακυμάνσεις της πίεσης και τους κραδασμούς που μπορεί να προκύψουν κατά τη διάρκεια εργασιών ρωγμών. Οι συνδέσεις φλάντζας είναι στιβαρές, αξιόπιστες και προσφέρουν εξαιρετική απόδοση στεγανοποίησης.
- Η συνολική δομή χρησιμοποιεί υλικά-υψηλής ποιότητας, επιτρέποντάς της να αντέχει στα σκληρά περιβάλλοντα των κοιτασμάτων πετρελαίου.
4. Υψηλή ασφάλεια και περιβαλλοντική προσαρμοστικότητα
- Πιστοποίηση: Ex d ib IIC T6 Gb. Αυτή η πιστοποίηση εγγενούς ασφάλειας-με προστασία από έκρηξη διασφαλίζει ότι το όργανο μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ασφάλεια σε δυνητικά εύφλεκτα και εκρηκτικά περιβάλλοντα αερίου που είναι κοινά σε κοιτάσματα πετρελαίου και φυσικού αερίου, διασφαλίζοντας τη λειτουργική ασφάλεια.
- Αξιολόγηση προστασίας: Αν και δεν αναφέρεται ρητά, τέτοια όργανα διαθέτουν συνήθως τουλάχιστον IP65 ή IP67, που τους επιτρέπει να αντέχουν τη σκόνη, τη βροχή και άλλες σκληρές συνθήκες σε περιβάλλοντα αγρού.
Μοντέλο και διάμετρος
|
Μοντέλο |
Ονομαστική διάμετρος |
Μέτρια θερμοκρασία. |
Max.WP |
Μέγ. ρυθμός ροής- |
||
|
ίντσα |
mm |
kg/min |
Lb/min |
|||
|
CMASS008 |
1/4" |
DN08 |
-50 μοίρες -+150 μοίρες |
Λιγότερο ή ίσο με 10 MPa |
20 |
44 |
|
CMASS015 |
1/2" |
DN15 |
-50 μοίρες -+150 μοίρες |
Λιγότερο ή ίσο με 10 MPa |
60 |
132 |
|
CMASS025 |
1" |
DN25 |
-50 μοίρες -+150 μοίρες |
Λιγότερο ή ίσο με 10 MPa |
200 |
440 |
|
CMASS040 |
1-1/2" |
DN40 |
-50 μοίρες -+150 μοίρες |
Λιγότερο ή ίσο με 10 MPa |
450 |
992 |
|
CMASS050 |
2" |
DN50 |
-50 μοίρες -+150 μοίρες |
Λιγότερο ή ίσο με 10 MPa |
650 |
1433 |
|
Χαρακτηριστικός |
Περιγραφή |
|
Πιστοποίηση: Συγκρότημα πομπού & αισθητήρα |
Πιστοποίηση CCS, CPA, πιστοποιητικό αντιεκρηκτικής προστασίας (πρώην) |
|
Τροφοδοτικό |
Αυτοπροσαρμογή 220VAC/24VDC- |
|
Σήμα εξόδου |
Hart, ενεργός βρόχος ρεύματος 4 έως 20 mA, Modbus RTU/RS-485, Pulse ενεργός |
|
Οθόνη; Λειτουργία |
Οπίσθιος φωτισμός 3 γραμμών. Έλεγχος πλήκτρων αφής |
|
Βαθμός προστασίας |
IP66, IP67 |
|
Υλικό στέγασης |
304 από ανοξείδωτο χάλυβα, ZL401 (Πομπός) |
|
Ηλεκτρική σύνδεση |
1/2 NPT, M20*1,5 |
|
Υλικό σωλήνα μέτρησης; Φινίρισμα επιφάνειας βρεγμένων μερών |
316L (προεπιλογή), τιτάνιο/κράμα Ha C/ταντάλιο (προαιρετικό). στιλβώσιμο. |
|
Σύνδεση διαδικασίας |
Διεπαφή υψηλής ταχύτητας νήμα, φλάντζα, υγιεινής- |
|
Ακρίβεια |
±0.1%,±0.15%, ±0.2%, ±0.5 %, ±1.0% |
|
Λογισμικό πομπού |
CLS100 (προεπιλογή), προαιρετικά CLS200, CLS300 |
|
>Ένδειξη γλώσσας λειτουργίας |
Κινέζικα, Αγγλικά, Ρώσικα |
|
>>Άλλες πιστοποιήσεις |
Πιστοποιητικό αντιεκρηκτικού, SIL, CCS, 3-A, EAC |
Τι προβλήματα επιλύει στους χρήστες
- Επιλύει τα ζητήματα κόστους και αποτελεσματικότητας που προκαλούνται από "ανακριβείς μετρήσεις"
- Επιλύει το πρόβλημα του χρόνου διακοπής λειτουργίας που προκαλείται από "συχνό φράξιμο και γρήγορη φθορά"
- Επιλύει το πρόβλημα της «καθυστερημένης ενημέρωσης στις επιτόπιες επιχειρήσεις»
- Επιλύει το πρόβλημα του «κινδύνου ασφαλείας».



Δημοφιλείς Ετικέτες: cmass008tl ροόμετρο μάζας υγρού θραύσης coriolis, Κίνα ροόμετρο μάζας υγρού θραύσης cmass008tl εργοστάσιο ροόμετρου μάζας coriolis
Αποστολή ερώτησής
Μπορεί επίσης να σας αρέσει










